1. НЕ ЗАПІЗНЮЙТЕСЬ! Перед початком вистави лунають три дзвоники. Перший – за 15 хвилин, другий – за 7-10 і третій – за 1-3 хвилини до початку спектаклю. Приходьте до театру хвилин за 20-30. Займіть свої місця після другого дзвоника.
2. Не слід приносити до зали для глядачів їжу та нопої. Рекомендуємо придбати буклет у білетерів, з якого ви дізнаєтеся про історію театру, його корифеїв, діючий репертуар. Також можна придбати програмку і ознайомитися з дійовими особами та виконавцями ролей, авторами вистави.
3. Збереження тиші у театрі – головне правило. Перед початком вистави вимкніть повністю мобільні телефони та інші пристрої, які будуть заважати як глядачам, так і артистам на сцені. Не можна розмовляти і вставати з місця під час перегляду вистави.
4. Антракт триває 10-20 хв. Займіть свої місця у залі, як пролунає другий дзвоник.
5. В антракті можна обговорити побачене, знайти портрети артистів, відвідати зимовий сад і буфет.
6. Не слід надто бурхливо виражати свої емоції під час перегляду вистави (свистіти, тупотіти ногами, викрикувати).
7. Після завершення вистави, коли опуститься завіса, не поспішайте у гардероб за одежею. Завіса підніметься знову і артисти вийдуть на уклін. Поаплодуйте їм. Якщо спектакль або гра конкретного артиста вам сподобалась, зазвичай вигукують "Браво!"
8. Якщо ви принесли артистам квіти, не кидайте їх на сцену. Підніміться сходами і віддайте у руки. Будьте взаємоввічливими і уважними, тоді у вас залишаться приємні спогади від свята – відвідування театру.
Підготували Ситник І. та Кошова В.
|